Szexi huncutságok a kézírásban.
I. rész
A szerelem az erotika és szexualitás az életünk része, ha akarjuk, ha nem, előbb vagy utóbb megjelennek az életünkben.
Mivel igen összetett lelki teljesítmények és felfokozott érzelmi állapotok kísérik, nem nehéz elhinni, hogy lenyomatot hagynak a kézírásunkban.
A szerelmes embernek az írásában amellett, hogy a megszokottnál nagyobb szabálytalanságok lépnek fel, megjelenhetnek kis szívecskék..
Párkapcsolati, összeillőség vizsgálatoknál fontos szerepe van a szexus vizsgálatának, hiszen a jó párkapcsolat alapja a szexuális harmónia.
Hol vizsgálódik ilyen esetben a grafológus?
A grafológia a kézírást modellhelyzetként értelmezi, ami azt jelenti, ahogy cselekszünk az írástérben, abból következtetünk a magatartásunkra. Amilyen módon birtokba vesszük az írófelületet, oly módon cselekszünk például a kapcsolatunkban is.
A szexualitás vizsgálatánál, tehát, épp úgy összességében, összefüggésekben kell értelmezni az írást, mint más személyiségjegyek feltárásánál, ugyanakkor bizonyos területek, írásjegyek kitüntető figyelmet kapnak. Ilyen az úgy nevezett az alsó zóna és az az birtokló betűk, mit a j,g,y.
Mi is az a zóna?
A grafológia a betűket vízszintesen 3 részre osztja, mint ahogy az ember alakra is jellemző e harmadolás.
A fej, ahol a gondolataink vannak, ( betű felső része/zónája) a törzs, ahol az szív, mint érzelmi központ található, a kéz, amivel a gyakorlati dolgainkat végezzük, ( a betű közép zónája) majd a derék alatti rész ahol a nemi szervek foglalnak helyet és a lábak ( a betű alsó zónája)
De lássunk egy kis képet:
A zónáknak meghatározott jelentése van. Egy írásra ránézve rögtön látható, hogy az író melyik területen időzik többet. és az egyes betűk, illetve betűelemek hol a legkidolgozottabbak, illetve mennyire térnek el a tanult írásformától.
A felső zóna a tudatban megjelenő szellemi képességekről, fantáziáról ad számot. A középzóna az érzelmek a mindennapi, gyakorlati élet szférája.
El is érkeztünk az alsó zónához, ahol a hajlamok, a spontán megnyilvánulások és az ösztöntörekvések minősége és mennyisége jelenik meg.
Ha ezen a területen lendületesen és szépen formált hurkok helyett a képen látható szögesedések jelennek meg, akkor nem ő lesz a mi emberünk, ha gyengéd szerelmes együttlétre vágyunk. Az így író a határozottabb, netán erőszakosabb vonalat képviseli.
Túlzott burjánzásokat látunk az írásban? Gondolatai biztosan a szexen járnak, de kérdés, hogy képes e annak megélésére?
Természetesen itt is érvényes a grafológia alaptörvénye miszerint „egy jel nem jel”, ahogy az életünkben, cselekedeteinkben is minden mindennel összefügg, ok okozati összefüggések tárhatók fel, az írásunkban szintén.
Folyt....köv...
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.