tt a szolnoki Új Néplap Szerkesztőségébe érkező levelekre küldött válaszaimat olvashatjátok, amik úgy nevezett "gyors elemzések", rövid, tömör, lényegkiemelő jellemrajzok.
Jelige: csiga-biga
Kedves Csiga-biga!
Köszönöm a jókívánságait és, hogy figyelemmel kíséri másoknak szóló elemzéseimet! Most nézzük mit árul el az Ön a kézírása?
Rögtön szembe tűnik a jó térkihasználtság. Gondolkodásának rendezettségéről vall az a mód, ahogy mondani valóját témánként rendszerezve tárja elém. Szeret mindent a helyén tudni, eltervezett dolgai meghatározott sorrendben kerülnek teljesítésre. Jól tudja a napjait beosztani, így mindenre marad ideje.
Hogy mennyire gyakorlatias és nem hív segítséget egy villanykörte becsavarásához, azt a beírt felület elhelyezéséből, illetve a megrövidült alsó és felső szárakból látni. Tehát képes önállóan meghozni a döntést az ön számára fontos kérdésekben.
Kapcsolati szinten nézve az írást feltűnik az írás kötetlensége. A betűk hol közelebb, hol távolabb, de kötővonal nélkül állnak egymás mellett, ami picit ritmustalanná teszi az írást. Érdekes megfigyelni melyek azok a szavak, amelyekben tapadnak a betűk egymáshoz (gyermek, gyermekeink, unokák) és melyek azok, amik között nagy távolságot tart. Így fejezi ki, hogy Ön nem akar minden áron kötődni másokhoz, sok baráti kapcsolatot fenntartani, a családban megtalálja azokat az embereket, akikre szüksége van. Ez nem azt jelenti, hogy rideg és elutasító, hisz érdeklődéssel fordul embertársaihoz, kíváncsi kivel mi történt, de azt a bizonyos három lépés távolságot igyekszik betartani. Az ovál betűk (a o) jobb oldali nyitottsága jelzi felém, hogy egy beszélgetés folyamán nem saját magát helyezi középpontban. Miért is tenné, hisz épp ezek a betűk árulják el, hogy önértékelése a helyén van. Kerüli a vitás helyzeteket és a rendre utasítgatást. A vélemények ütköztetését, az észérvek, felsorakoztatását tartja célravezetőnek konfliktushelyzetben.
A tiszta vonalak és az aláírás elárulja, hogy átlátható személye kiszámíthatóvá teszi mások számára, vigyáznia kell, hogy ne éljenek vissza vele.
Üdvözlettel: Filó Melinda
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe: